Lidia Grychtołówna o potrzebie reformy Konkursu Chopinowskiego (podcast #26)

Było to jedno z najbardziej poruszających spotkań w historii mojego podcastu – Lidia Grychtołówna to legenda polskiej pianistyki, ale zarazem czynna pianistka, która, dzięki swojemu wiekowi (w tym roku ukończyła 93 lata!), ma do powiedzenia przy instrumencie rzeczy młodszym często niedostępne. Wspólnie komentujemy niedawno zakończony XVIII Konkurs Chopinowski. Grychtołówna brała udział w piątej edycji w 1955 roku i zajęła wówczas VII miejsce, a następnie wielokrotnie zasiadała w jury. Z tej podwójnej perspektywy – uczestniczki i jurorki – głosi dzisiaj konieczność reformy Konkursu. Dlaczego? Posłuchajcie!

Podcastu można wysłuchać także na Anchor.fm, Breaker, Google Podcasts, Pocket Casts, RadioPublic oraz Apple Podcasts.

W nieco skróconej wersji można także odcinek oglądać. Za realizację wideo dziękuję serdecznie Markowi Musiołowi z fundacji Art & Progress:

PS. Dziękuję Markowi Musiołowi (Art & Progress) za troskliwą opiekę, jaką otacza Panią Profesor, starania, by jej dorobek żył i był stale w obiegu, za pomoc w skontaktowaniu nas ze sobą i realizacji wideo.

PPS. W przyszły poniedziałek Szafa Melomana bierze urlop. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie – po 25 odcinkach także i ja potrzebuję chwili przerwy, a cisza w eterze 1 listopada wydaje się stosowna i potrzebna. Szafa Melomana powróci już 8 listopada, a moim gościem będzie jedyny w swoim rodzaju, fantastyczny gitarzysta i pierwszorzędny gawędziarz Michał Lazar.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o